hodowlakamiennewzgorze

Prawidłowe żywienie zwierząt ma niebagatelny wpływ na ich ogólny dobrostan. W naszym domu koty dostają między innymi karmę suchą z najwyższej półki, która cechuje się zbilansowanym składem – będąc produktem uwielbianym i dobrze tolerowanym przez naszych pupili. Przyzwyczajamy maluchy do takiego sposobu żywienia ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak wielu nowych właścicieli podaje właśnie suchą karmę.

Każdego dnia kociaki zjadają także przygotowanego przez nas tzw. gotowanego BARFa. To mieszanka różnego rodzaju mięs jakości human grade z dodatkiem podrobów, wzbogacona o żółtka jaj, olej z łososia oraz zdrowe suplementy, m.in. algi morskie, taurynę czy drożdże browarnicze. Część mięsa mielimy maszynką z szarpakiem, a niewielką ilość kroimy na większe kawałki wymagające gryzienia (umożliwia to ścieranie osadu nazębnego, chroniąc przed pojawieniem się kamienia.) Następnie poddajemy mięso obróbce termicznej pozwalającej na wyeliminowanie niepożądanych drobnoustrojów, które mogłyby w negatywny sposób wpłynąć na zdrowie kotów. Niestety z powodu znacznego pogorszenia się jakości karm mokrych w puszkach, aktualnie nasi ulubieńcy nie otrzymują tego typu pożywienia.

Dodatkowo w okresach zwiększonego zapotrzebowania podajemy również odpowiednie witaminy. Zawsze dbamy o stały dostęp do czystej i świeżej wody. Dzięki tym zasadom nasze koty cieszą się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem, odwdzięczając się swoją miłością i towarzystwem.

Obraz autorstwa Freepik