hodowlakamiennewzgorze

Przybycie kociaka do domu to zawsze wielkie wydarzenie dla jego nowych właścicieli. Aby przebiegło możliwie bezstresowo dla obu stron, warto się do niego odpowiednio przygotować. Na zalecanej przez nas liście wyprawkowej znajduje się:

  • Karma sucha i opcjonalnie tzw. gotowany BARF, przygotowany przez nowych Opiekunów. Wszyscy właściciele naszych kociąt zostają dokładnie poinstruowani w zakresie marek i smaków karm, jakimi żywione są u nas maluszki. Po 2-3 tygodniach pobytu w nowym domu można powoli wprowadzać inną, wybraną karmę – zalecamy, by zawsze był to produkt klasy premium.
  • Miseczki. Osobne na wodę, mokrą i suchą karmę. Odpowiednie będą modele metalowe, ceramiczne lub plastikowe, które należy utrzymywać w czystości.
  • Kuweta oraz żwirek. Nasze koty korzystają z drewnianego żwirku zbrylającego w formie małych pelletów, który dobrze pochłania wilgoć, jest naturalny i przyjazny dla wrażliwych łapek. Używamy kuwet krytych bez drzwiczek oraz odkrytych. Zastosowanie podczas pierwszych dni w nowym domu innego żwirku może spotęgować stres u kota i poskutkować załatwianiem się w innych, niedozwolonych miejscach.
  • Legowisko. Orienty i syjamy uwielbiają przytulne, puchate legowiska do spania. Odpowiednie będą wszelkiego rodzaju modele prostokątne lub owalne z miłego w dotyku materiału, a nawet wersje włochate.
  • Transporter. Niezbędny przy przewozie kocięcia do nowego domu oraz podczas wizyt u weterynarza. Polecamy w szczególności modele plastikowe z kratką, które warto wyłożyć materacem lub kocykiem. W okresie zimowym wskazane jest stosowanie dodatkowego okrycia lub pokrowca na transporter, które uchronią kota przed kontaktem z mroźnym powietrzem.
  • Drapak. Aby kociak nie niszczył mebli, w jego nowym domu obowiązkowo powinien znaleźć się drapak. Można zdecydować się na wolnostojącą konstrukcję, wersję przykręcaną do ściany bądź model stawiany na ziemi. Nasze kocięta preferują korzystanie z kartonowego drapaka umieszczonego na podłodze.
  • Zabawki. Polecamy w szczególności wędki z piórkami oraz myszki. W pierwszych dniach kociak może być jeszcze nieśmiały, jednak już po niedługim czasie z pewnością chętnie pobawi się przygotowanymi dla niego zabawkami.

Wszystkie wyżej wymienione elementy nasze kocięta poznają w swoim rodzinnym domu. Po okresie aklimatyzacji w nowym miejscu zamieszkania, możliwa jest oczywiście zmiana na inny typ karmy czy żwirku. Zalecamy jednak przeprowadzać ją stopniowo i rozsądnie oraz zawsze wybierać produkty odpowiedniej jakości, mając na uwadze zdrowie i samopoczucie swojego pupila.

Powyższa lista to tylko część wskazówek, dotyczących zakupu niezbędnej wyprawki. Obszerne wytyczne obejmujące stosowne przygotowanie mieszkania – aby było ono bezpieczne dla kota, jak również rady ułatwiające aklimatyzację kociaka nowi Właściciele otrzymają w chwili podpisywania Umowy rezerwacji lub Umowy zakupu.