hodowlakamiennewzgorze

Jesteś zainteresowany zakupem kocięcia z naszej hodowli? Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Naszym priorytetem jest znalezienie każdemu kociakowi najlepszego domu, który zapewni mu optymalne warunki i w którym stanie się on pełnoprawnym członkiem rodziny. Z tego względu prosimy o staranne przemyślenie decyzji o zakupie kota. Przyszły Opiekun powinien zdawać sobie sprawę, że kupując kota – przyjmuje go pod swój dach na kolejnych kilkanaście lat. Prócz ludzkiego zainteresowania, zwierzak będzie wymagał także odpowiedniego wyżywienia, pielęgnacji i niezbędnej opieki weterynaryjnej.

Kot to nie zabawka, lecz żywe stworzenie o określonych wymaganiach. Dla nas jako Hodowców jest to długo wyczekiwane i wypieszczone kocie dziecko, które chcielibyśmy przekazać w jak najlepsze ręce. Z tego względu prosimy nie kierować się wyłącznie urodą kociaka, lecz także własnymi możliwościami.

Zanim podejmiesz decyzję o rezerwacji kociaka

Zakup kotka to decyzja na wiele kolejnych lat. Zanim ją podejmiesz, zastanów się:

 • Czy nikt w rodzinie nie ma alergii na ślinę lub naskórek kota? W przypadku lżejszych alergii – czy jesteś w stanie zaakceptować związane z nimi objawy lub wdrożyć stosowne leczenie?
 • Czy będziesz w stanie zapewnić kotu odpowiednie warunki bytowe: właściwe wyżywienie, żwirek, legowisko, drapak, zabawki, zabezpieczenie okien i balkonów?
 • Czy będziesz w stanie zapewnić kotu niezbędną opiekę weterynaryjną – zarówno okresowe szczepienia, odrobaczenia i badania, jak i pomoc związaną z leczeniem, jeżeli zajdzie taka potrzeba?
 • Czy będziesz mieć odpowiednią ilość czasu na codzienną zabawę, porcję pieszczot i uwagi poświęconej kotu? Czy w przypadku weekendowych/wakacyjnych wyjazdów będziesz mógł zapewnić mu opiekę zaufanej osoby?

Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś TAK, zapraszamy do kontaktu z nami w celu omówienia szczegółów rezerwacji kociaka.

Jak zarezerwować kociaka z naszej hodowli?

Osoby zainteresowane zakupem kociaka z naszej hodowli prosimy o kontakt telefoniczny, emailowy lub przez messenger, abyśmy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o przyszłych Opiekunach naszego kociego dziecka. Po omówieniu szczegółów będziemy czekać na ewentualną decyzję o rezerwacji kotka.

Warunkiem zarezerwowania kotka jest podpisanie Umowy rezerwacji kociaka oraz wpłata zadatku w ciągu 3 dni od przesłania przez nas umowy. Z chwilą zaksięgowania przelewu na naszym koncie bądź otrzymania uzgodnionej kwoty w gotówce, kotek przestaje być oferowany do sprzedaży, a jego status określany jest jako Rezerwacja.

Jeżeli przyszły Opiekun zrezygnuje z zakupu kociaka przed podpisaniem Umowy sprzedaży, zadatek nie podlega zwrotowi. Jeśli do zakupu nie dojdzie z winy Hodowcy, wpłacony zadatek podlega zwrotowi na konto Opiekuna.

Status kociąt przeznaczonych do sprzedaży

W zakładce Aktualne mioty każde kocię posiada ściśle określony status. Co oznaczają poszczególne określenia?

 • Wolny – kociak jest dostępny i można dokonać jego rezerwacji.
 • Wstępna rezerwacja – oczekujemy na podpisanie Umowy rezerwacji oraz wpłatę zadatku od zainteresowanej osoby.
 • Rezerwacja – została już podpisana Umowa rezerwacji kociaka oraz wpłacono za niego zadatek.
 • Obserwacja – kociak jest obserwowany pod względem hodowlanym. Być może będzie dostępny w późniejszym czasie.
 • Zostaje w hodowli – kociak zostaje u nas, nie jest na sprzedaż.

Warunki odbioru kociaka

Po upływie co najmniej 12 tygodni życia oraz – w przypadku kociąt „na kolanka” – wykonaniu zabiegu kastracji – maluch może przeprowadzić się do nowego domu. Zazwyczaj przypada to na 15-16 tydzień jego życia. Najpóźniej w dniu jego odbioru podpisujemy z Opiekunem Umowę Sprzedaży oraz dokonujemy ostatecznego rozliczenia w formie przelewu bądź wpłaty gotówkowej.

Każdy kociak opuszcza naszą hodowlę wyposażony w:

 • 5-pokoleniowy rodowód wydany przez Polski Związek Felinologiczny,
 • książeczkę zdrowia z wpisami dokumentującymi obowiązkowe odrobaczenia i szczepienia (a kocięta, które mają zamieszkać poza granicami Polski – także paszport),
 • wyniki badań kału wpisane do książeczki, potwierdzające brak pasożytów jelitowych,
 • mikrochip z danymi kota i hodowcy wpisanymi do bazy CBDZOE,
 • wyprawkę na pierwsze dni u nowego Opiekuna, obejmującą karmę, żwirek, kocyk, zabawkę oraz zniżkę na zakupy w sklepie dla zwierząt,
 • Umowę oraz Instrukcję Obsługi Kota, w której zawarte są nasze zalecenia odnośnie żywienia i zaspokajania najważniejszych potrzeb kociaka, zapewnienia mu bezpieczeństwa w mieszkaniu oraz pierwszych chwil w nowym domu.

Na każdym etapie życia, Opiekunowie kociąt mogą liczyć na nasze rady w zakresie opieki nad swoim ulubieńcem.

Zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży kociaka bez podawania przyczyny. Nie sprzedajemy kociąt na raty. W przypadku dalekich podróży lotniczych – nie wysyłamy kotów w cargo. Zezwalamy jedynie na podróż zwierzaka z opiekunem na pokładzie.